Joanna Zaleska

Od prawie dwudziestu lat Joanna Zaleska jest jedną z najbardziej cenionych nauczycielek języka angielskiego w Krakowie, a od dwóch lat partnerką Martina. Wspólnie tworzyli polską wersję kursów Marshalla Thurbera, które obecnie razem prowadzą pod marką TurnauGlobal.

Na prywatne lekcje, prowadzone przez Joannę, trzeba zapisywać się nawet z półrocznym wyprzedzeniem. Uczniowie przygotowywani przez nią do egzaminów maturalnych, zdają je z wybitnymi wynikami.

Od kilku lat Joanna specjalizuje się w uczeniu osób niedosłyszących. Jedna z uczennic, przygotowanych przez nią, nie tylko zdała świetnie maturę na poziomie rozszerzonym, ale jest też obecnie studentką drugiego roku lingwistyki stosowanej.

Przez kilkanaście lat Joanna grała również na kilku krakowskch scenach, takich jak: Kabaret Loch Camelot, Teatr Groteska, Teatr Tradycyjny i inne. Wzięła też udział w dwu filmach Jana Jakuba Kolskiego, a będąc w Indiach statystowała w filmach bollywoodzkich.

Przez dwa sezony współprowadziła program dla telewizji regionalnej "Smakowanie Małoposki", w którym podróżując po tym niezwykłym terenie, przedstawiała jego uroki turystyczne i kulinarne, skupiając się na ekologii i zdrowej żywności.

Kilka lat temu Joanna dodatkowo ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim Kulturoznawstwo ze specjalizacją Latynoamerykanistyka.

Będąc entuzjastką podróżowania po świecie zwiedziła całą Europę, była w Indiach i na Hawajach, gdzie poznała Marshalla Thurbera i wspólnie z Martinem Turnauem rozpoczęła adaptację jego kursów na Europę. Obecnie Joanna jest bezcennym członkiem zespołu TurnauGlobal, gdzie chojnie udziela swojej wiedzy i doświadczenia, nie mówiąc już o niezrównanym wdzięku!